Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

Podczas sobotnich zajęć - pierwszych w nowym roku szkolnym - ustaliliśmy zasady naszej współpracy. Zależy mi na tym, by każdy czuł się w szkole bezpiecznie, dlatego przyjęliśmy kilka reguł i będziemy ich przestrzegać. Najważniejsze z nich - Jestem tu, bo chcę. Szanuję innych. Nie toleruję żadnych przejawów agresji - i chciałbym, aby te zasady znalazły się na pierwszej stronie uczniowskich zeszytów.

Przedstawiliśmy się sobie wzajemnie. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń budujących zespół. Będziemy je kontynuować podczas kolejnych zajęć. 

Chciałem pokazać naszym uczniom, jak wiele pozytywnych cech charakteru każdy z nich posiada. Dlatego jako ćwiczenie czytania przygotowałem dla nich tekst a href="/images/Projekty/Polska%20jest%20fajna/NAJWAŻNIEJSZE_POZYTYWNE_CECHY_CHARAKTERU.docx"""o 50 najważniejszych pozytywnych cechach - raz, by poćwiczyć czytanie, a dwa, dla wzbogacenia słownictwa. Czytanie jest do skończenia w domu.

Uczniowie mieli za zadanie próbę utożsamienia się z kilkoma z tych pozytywnych cech i to zadanie poszło nam całkiem łatwo.

Wykonaliśmy również ćwiczenie językowe. Wyciągając z czytanki kilka nazw cech - uczniowie mieli za zadanie utorzyć od nich - tam, gdzie to możliwe - wyrazy pokrewne, przymiotnik, czasownik, synonim i antonim.

W domu - 

1. Proszę dokończyć ćwiczenia z lekcji

2. Proszę założyć zeszyt i wkleić tam wszytkie luźne kartki

3. Proszę napisać w zeszycie - wybierając 3 cechy z czytanki podaJ kilka przykładów, w jaki sposób realizujesz te cechy.

Do zobaczenia za tydzień

Pan Wojtek