Erasmus+ 09/2020 - 08/2023

rosana radlinska tyma 150Rosanna Radlińska-Tyma
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wojciech napruszewski 150Wojciech Napruszewski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
artemidaburyArtemida Bury
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dyrekcja ISSB ogłasza nabór nauczycieli na szkolenie w Dublinie w dniach 20/05/2022-24/05/2022 (dni na dojazd 19/05/2022 i 25/05/2022). W załączeniu ogłoszenie, zarządzenie, regulamin rekrutacji oraz niebędne dokummenty do wypełnienia przez nauczycieli (RODO1 i 2). Wypełnione dokumenty należy składać do 15/04/2022 do godz. 16:00 na adres rejestracyjny szkoły lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach 17-22 marca przedstawiciele naszej szkoły – Artemida Bury, Krystyna Grzegrzółka, Tomasz Bury oraz Wojciech Napruszewski – wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkoleniowym nauczycieli polonijnych w ramach projektu Erasmus+. Tym razem gościliśmy w polskiej szkole w Geel w Belgii.

W spotkaniu wzięły udział reprezentacje polskich szkół z kilku państw Europy, które biorą udział w projekcie, z Belgii, Holandii, Irlandii, Hiszpanii i Litwy oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli z Białegostoku.

W ramach szkolenia odbyły się warsztaty metodyczne. Poświęcono je dwóm tematom – rozwijaniu umiejętności czytania sylabicznego w nauce czytania po polsku oraz prezentacji koncepcji edukacji przez ruch. Był również czas na wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami z różnych ośrodków. Tematy podejmowane podczas szkolenia będą później opracowywane przez poszczególne kraje i na ich podstawie powstaną nowe scenariusze zajęć, które zostaną umieszczone na platformie internetowej projektu.

W ramach spotkania nauczyciele z każdego z państw prowadzili zajęcia z uczniami polskiej szkoły w Geel. Sama szkoła jest raczej niewielka, uczęszcza do niej około 50 dzieci z polskich rodzin z samego miasteczka i okolic. Dzięki temu grupy klasowe są bardzo kameralne, a nauczyciele mogą pracować bezpośrednio z każdym uczniem. Nauczyciele z ISSB przeprowadzili zajęcia o tematyce wielkanocnej, które zaangażowały we wspólnym śpiewaniu piosenki o kłótni w koszyku wszystkich obecnych na sali.

Zaplanowano również część krajoznawczą, w ramach której odwiedziliśmy Brukselę, Gandawę i stare opactwo Averbode. Mogliśmy się przekonać, że Belgia, królestwo czekolady, frytek i piwa, to piękny kraj, w którym da się zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Serdeczne podziękowania należą się organizatorom spotkania. Dzięki ich zaangażowaniu czuliśmy się w Belgii bardzo mile przyjęci. Za rok podobne spotkanie będziemy organizować u nas w Bristolu, a możliwość podejrzenia, jak robią to inni, jest dla nas cenną wskazówką na przyszłość.

foto 08 m  

foto 05 m

foto 02 m

foto 07 m

foto 06 m

foto 11 m

foto 14 m

foto 04 m

foto 03 m

foto 09 m

foto 16 m

foto 15 m

foto 17 m

foto 18 m

Na szkolenie w Geel, Belgia, zostały zawkalifikowane następujące osoby:
1. Artemida bury
2. Krystyna Grzegrzółka
3. Wojciech Napruszewski
4. Tomasz Bury

Attachments:
Download this file (protokół z rekrutacji.pdf)Protokół z rekrutacji[ ]562 kB

Dyrekcja ISSB ogłasza nabór nauczycieli na szkolenie w Mejszagole w dniach 18/03/2022-22/03/2022 (dni na dojazd 117/03/2022 i 23/03/2022). W załączeniu ogłoszenie, zarządzenie, regulamin rekrutacji oraz niebędne dokummenty do wypełnienia przez nauczycieli (RODO1 i 2). Wypełnione dokumenty należy składać do 13/03/2022 do godz. 16:00 na adres rejestracyjny szkoły lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Attachments:
Download this file (ogłoszenie o naborze na szkolenie.pdf)ogłoszenie o naborze na szkolenie.pdf[Ogłoszenie o naborze na szkolenie]645 kB
Download this file (regulamin rekrutacji.pdf)regulamin rekrutacji.pdf[Regulamin rekrutacji]680 kB
Download this file (RODO załącznik nr 1.docx)RODO załącznik nr 1.docx[RODO 1]60 kB
Download this file (RODO załącznik nr 2.docx)RODO załącznik nr 2.docx[RODO 2]54 kB
Download this file (zarządzenie dyrektora.pdf)zarządzenie dyrektora.pdf[Zarządzenie dyrektora]433 kB