Wychowawca: Wojciech Napruszewski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Nasze pierwsze zajęcia w 2022 roku - zgodnie z zapowiedzią sprzed świąt - przebiegły pod znakiem poprawiania testu, który uczniowie pisali przed miesiącem. Tym razem czekał na nich nowy arkusz, podobny do poprzedniego, i mam nadzieję, że wypadł lepiej niż pierwszy.

W celu przygotowania do kolejnych zajęć, proszę o przeczytanie w domu czytanek oraz wykonanie w zeszytach poleceń spod tekstów, w następujących rozdziałach podręcznika:

Kl. 5 - str. 78-81, Kl. 6 - str. 30-32.

Do zobaczenia 

Pan Wojtek

Witam serdecznie,

Sobotnie zajęcia upłynęły nam pod znakiem rozwijania twórczego myślenia. Tej tematyki dotyczyła specjalna lekcja, będąca częścią programu Erasmus+, w której uczestniczyli nasi uczniowie.

Rozmawialiśmy również o zwyczajach świątecznych pielęgnowanych w rodzinnych domach naszych uczniów. Mieliśmy też kolejną próbę naszej kolędy.

W ostatnią sobotę przed świętami,  18 grudnia, zapraszam do przyjścia do szkoły w świątecznych strojach. Odbędzie się nasze szkolne kolędowanie  

Pozdrawiam 

Pań Wojtek

Witam wszystkich,

W sobotę, zgodnie z zapowiedzią,  uczniowie napisali test sprawdzający wiadomości i umiejętności, które ćwiczyliśmy id początku roku. Kogo nie było, albo jeśli ktoś jeszcze pitrzebuje więcej czasu na skończenie, będzie okazja zmierzyć się z nim jeszcze raz w kolejna sobotę.

Ćwiczyliśmy też śpiew kolędy Gdy się Chrystus rodzi. Uczniowie śpiewali świetnie! Kolejnym etapem będzie nauczenie się tekstu na pamięć. I to jest zadanie domowe na kolejne zajęcia.

Na ostatnie zajęcia przed świętami uprzejmie proszę o uzupełnienie wszystkich ćwiczeń, które były zadane w książkach do tej pory. Numery stron znajdziecie w poprzednich postach.

Pozdrawiam i do zobaczenia 

Pan Wojtek 

Pozdrawiam serdecznie, 

Dzisiejsze spotkanie było kontynuacją naszych zajęć o Adamie Mickiewiczu. Czytaliśmy razem z dziećmi jeszcze raz oba teksty z poprzednich zajęć i ćwiczyliśmy umiejętność czytania trudnych tekstów pisanych archaiczną polszczyzną.

Odpowiedziałem też na pytanie - dlaczego to robimy, dlaczego ni stąd ni z owąd pan Wojtek wykopał z szafy trudne dwustuletnie teksty, I to jeszcze pisane wierszem. Otóż kilka dni temu polski Sejm ogłosił, że rok 2022 będzie Rokuem Polskiego Romantyzmu i nasi uczniowie raz na jakiś czas będą mogli zapoznać się z najciekawszymi utworami z tego okresu.

Dziś, by pogłębić nieco nasze spotkanie z Balladami i Romansami, czytaliśmy wspólnie Świteziankę, najpierw nagraną przez aktora, potem czytaną przeze mnie, a potem zwrotka po zwrotce i zdanie po zdaniu tłumaczyliśmy znaczenia na współczesny język polski. Zapytałem uczniów na koniec, jaka z tego mądrość dla nas, usłyszałem,  że trzeba być wiernym i dotrzymywać przysięgi oraz że nie warto chodzić na bagna.

Druga część zajęć polegała na uporządkowaniu wiadomości o czasowniku i jego odmianie.

Za tydzień - test sprawdzający dotychczas zdobyte wiadomości.

Na 18 grudnia przygotowujemy szkolne kolędowanie. Nasza klasa będzie śpiewać Gdy się Chrystus rodzi, a przygotowanie zaczniemy już za tydzień.

Do zobaczenia

Pan Wojtek