Wychowawca: Wojciech Napruszewski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W minioną sobotę:

- razem z klasą pana Roberta rozstrzygnęliśmy konkurs na kartkę wakacyjną

- uczniowie napisali ostatnie w tym roku szkolnym dyktando

- wykonaliśmy ćwiczenie pisemne - opis zdjęcia

- zastanawialiśmy się z dziećmi, gdzie ciekawiej jest chodzić do szkoły - w Anglii czy w Polsce. Zbieraliśmy argumenty na poparcie obu systemów szkolnych

- uczniowie rysowali plakat z wybraną przez siebie odpowiedzią (Polska lub Anglia) i uzasadnieniem. Kto nie skończył, kończy w domu.

Pozdrawiam 

Pan Wojtek 

Ostatnie zajęcia odbywały się w połączonych klasach GCSE oraz 5 i 6. Podczas zajęć został przeprowadzony konkurs wiedzy o Polsce i języku polskim.

Uczniowie pracowali w trzech grupach:

I. dziewczyny z klasy 5 i 6

II. dziewczyny z klasy GCSE

III. chłopcy z klas GCSE oraz 5 i 6.

Pierwsze miejsce zajęła grupa dziewczyn z klasy 5 i 6. Gratuluję zarówno im jak i pozostałem uczniom, którzy pracowali z zaangażowaniem :)

 

Zadanie domowe

Wykonać widokówkę z wakacji w formacie A4 dowolną techniką (malowanie, rysowanie, wyklejanie etc.). Za najładniejszą kartkę będzie nagroda :)

W ubiegłą sobotę:

1. Uczniowie wykonali zestaw ćwiczeń powtórzeniowych z gramatyki.

2. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego i w jaki sposób dziennikarze przeprowadzają wywiady.

3. Uczniowie mieli okazję zadawać mi pytania, a ja odpowiadałem. Potem w ten sam sposób przepytali panią Artemidę.

4. Na zakończenie mieli na podstawie swoich notatek napisać podsumowanie tych dwóch wywiadów - czego się od nas dowiedzieli. Kto nie skonczyl na zajęciach, proszę skończyć w domu.

Za tydzień, pod moją nieobecność zajęcia przeprowadzi Pan Robert.

Pozdrawiam 

Pan Wojtek 

W sobotę uczniowie klas 5 i 6 znów podróżowali palcem po mapie Polski, ale tym razem nie było tak łatwo. Lista miejsc do znalezienia była naprawdę długa - krainy geograficzne, rzeki, jeziora, pasma górskie, duże miasta i małe miasteczka. Do tego prawdziwy atlas i zakaz używania map Googla - i to był przepis na udane zajęcia! Mamy nadzieję, że zdobyta podczas zajęć wiedza przyda się w czasie planowania halftermowych i wakacyjnych wyjazdów do Polski.

Uczniowie otrzymali pracę pisemną do przygotowaniana kolejne zajęcia. Poprosiłem również o przejrzenie podręczników i powtórzenie wszystkich tematów z gramatyki. 

Do zobaczenia 11 czerwca.

Pań Wojtek