Wychowawca: Patrycja Strąk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień dobry,

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o jasełkach, kolędnikach i zwyczajach związanych ze świętem Trzech Króli. Potem czytaliśmy o noworocznych postanowieniach (str.103). Przypomnieliśmy sobie, do czego nam służą rzymskie cyfry, skąd pochodzą nazwy miesięcy i dni tygodnia. Opisywaliśmy krajobraz zimowy, słuchając „Zimy” Vivaldiego. Potem zwinęliśmy nasze opisy w kulki i w klasie rozpoczęła się bitwa na papierowe śnieżki. Gdy burza śniegowa ustała, każdy miał przypadkową kulkę z opisem zimy. Przeczytaliśmy je wszystkie. Były naprawdę świetne.
W kolejnej części lekcji ćwiczyliśmy odmianę rzeczownika.
W domu proszę uzupełnić wszystkie ćwiczenia z ćwiczeń do str. 34, a z czytanki zadanie str. 106. Nie zapomnijcie o Marii Curie na przyszły tydzień.
Do zobaczenia,
Patrycja 

Dzień dobry drodzy rodzice,

Mam nadzieję, że święta upłynęły spokojnie i rodzinnie. Po świętach jest chwilkę, by odpocząć i oddać się lekturze.

Dlatego też, jak obiecywałam, umieszczam kolejną lekturę.

W załączniku znajdą też Państwo karty pracy pt. "W grudniowy wieczór". Te same rozdawałam pod szkołą. Fajnie byłoby, gdy dzieciaki znalazły chwilkę czasu, by zrobić te zadania.

Życzę Państwu i naszym uczniom wspaniałego 2022 roku! Bajecznej zabawy sylwestrowej.

Pozdrawiam,

Patrycja Strak
Attachments:
Download this file (Droga do Nobla poziom 3.pdf)Droga do Nobla poziom 3.pdf[ ]8388 kB
Download this file (W grudniowy wieczór.pdf)W grudniowy wieczór.pdf[ ]674 kB

Dzień dobry,

 

Ostatnie zajęcia minęły nam bardzo świątecznie. Poprowadziła je dla nas Pani Sylwia, kończąc temat o Świętym Mikołaju i kontynuując „Niezwykłą Wigilią” Kraszewskiego. Śpiewaliśmy kolędy. Ponadto uczniowie robili ćwiczenia z gramatyki.

Tym razem nie ma nic zadane 😉 Do zobaczenia w sobotę.

Patrycja

Na ostatnich zajęciach czytaliśmy tekst naukowy o śniegu (karta pracy). Sprawdzaliśmy, czy dobrze wszystko rozumiemy i będziemy wstanie napisać o nim do naszego przyjaciela ufolódka, który nigdy na oczy śniegu nie widział.

Zadanie domowe polega na tym, by uczniowie spróbowali napisać list do przyjaciela z innej planety.

Ponadto czytaliśmy i rozmawialiśmy o różnych wcieleniach świętego Mikołaja. Śpiewaliśmy kolędy i robiliśmy nasz kawałek szkolnej choinki.

Przyszłe zajęcia poprowadzi w zastępstwie pani Sylwia Łakoma. Ja pojawię się troszkę później, ale nie próbach kolęd mnie nie zabraknie.

Miłego wieczoru,

Patrycja Strak