Drodzy Rodzice!

Witamy bardzo serdecznie w Integracyjnej Szkole Sobotniej im. Gen. Władysława Andersa. Dziękujemy za zaufanie i wybranie naszej szkoły. Do naszej szkoły uczęszczają dzieci i młodzież od 4 do 18 roku życia. Dzieci zaczynają przygodę z naszą szkołą w grupie przedszkolnej. Wytrwali uczniowie kończą szkołę w klasie przygotowującej ich do egzaminu z języka polskiego na poziomie GCSE. Mamy tez grupę młodzieży przygotowującej się do egzaminow A-level.  

Zajęcia w szkole podzielone są na trzy trymestry:

Trymestr 1
14.09.2024 - 14.12.2024

Trymestr 2
11.01.2025 – 05.04.2025

Trymestr 3
26.04.2025 - 12.07.2025

Plan zajęć - tu mogą nastapić zmiany związane z Covid - 19

Przedszkole 
gry i zabawy od godz. 9.00-12.30

Klasy 0 i 1
gry i zabawy oraz zajęcia lekcyjne od godz. 9.00-12.30

Klasy 2 i 3

1 lekcja 9:00 - 10:45

2 lekcja 11:15 -12:30

Klasy 4, 5 i 6 

1 lekcja 9:00 - 10:30

2 lekcja 11:00 - 12:30

Klasa GCSE ma ustalony indywidualny czas pracy oraz przerw

Klasa A-level - w tym roku szkolnym nie zostala otworzona

Podręczniki

Nasza szkoła pracuje w oparciu o Podstawę programową dla polskich szkół sobotnich, posiłkując się podręcznikami pani Małgorzaty Pawlusiewicz, które napisane zostały na potrzeby polskich szkół sobotnich. Dzieci w przedszkola A nie mają podręczników. Pierwsze ćwiczenia wprowadzamy w przedszkolu B.

Odbiór o oddawanie dzieci - tu mogą nastapić zmiany związane z Covid - 19

Dzieci są przyjmowane do klas od godziny 8:55 i oddawane rodzicom bezposrednio z klas w godzinach od 12:30 do 12:40. Wszystkie nieodebrane w tym czasie dzieci zostają przekazane opiekunowi świetlicy. Odbiór dzieci ze świetlicy i kółek zainteresowań odbywa się przy wejściu głównym lub miejscu ustalonym z nauczycielem prowadzacym zajecia dodatkowe.

W przedszkolach nauczyciele sami ustalają porę drugiego śniadania czy zabaw na ogrodzie, w zależności od potrzeb dzieci.

Prosimy o punktualne przyprowadzaniew dzieci do klas i nie wchodzenie na teren szkoły. W przypadku odbierania dzieci przez inne osoby prosimy o wypełnienie załączonego do informatora upoważnienia i przekazanie go nauczycielowi w klasie.

Drugie śniadanie

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie i picie. Picie tylko w plastikowej butelce. Kartoniki z rurka są niewskazane. Ze względu na dość liczne allergie w śniadaniówce nie powinno być orzechów. Ponieważ szkoła promuje zdrowy sposób odżywiania się słodycze rownież nie sa mile widziane w śniadaniówkach naszch uczniów. Zachęcamy dzieci do spożywania owoców oraz picia wody zamiast słodzonych napojów.

Przybory szkolne

Prosimy, aby każdy uczeń miał swój własny plecak, do którego zmieszcza się podreczniki rozmiaru A4. Dzieci mogą też przynosić swoje piórniki. Nauczyciele indywidualnie decydują jakie przybry będą uczniom potrzebne na zajęciach. W razie wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt emailowy z wychowawcą klasy.

Strój

Prosimy o schludny strój dostosowany do warunków panujących na zewnątrz. W szkole nie obowiązuje obuwie zmienne.
Zabrania się przychodzenia w butach na obcasach, szpilkach, butach z kółkami, kapciach, klapkach itp.

Prosimy o podpisanie dzieciom w przedszkolach oraz w klasie 0 i 1 kurtek, butów, czapek (w widocznym miejscu), oraz plecaków i przyborów szkolnych.

Nieobecności

W razie nieobecności ucznia w szkole prosimy
o kontakt tel. lub e-mailowym z wychowawcą klasy.

Prosimy o śledzenie na bieżąco strony szkoły. Tam umieszczane będą najważniejsze informacje i formularze. Na stronie mogą państwo przeczytać również co dziecko robiło w szkole oraz jakie są zadania domowe.

http://www.issb.info/index.php

Płatność

Wszystkie informacje dotyczące płatności znajdują się w zakładce "Płatności".

Upoważnienie do odbioru dziecka

Formularz upoważnienia znajduje sie w tutaj.

Wniosek o legitymację szkolną

Formularz wniosku znajduje sie w tutaj.