Karolina:
Ja myślę, że Polska jest fajna, bo: * lubię polskie jedzenie, * mam rodzinę w Polsce, * są tam fajne miejsca, * ładne lasy, * w Polsce jest śnieg, * cały czas jest coś nowego, * jest dużo zwierząt, * we Wrocławiu są krasnoludki, * wszyscy mówią po polsku, * jest wiele jezior, w których można się kąpać.

Julia W.:
Polska jest dla mnie fajna, bo lubię polską kuchnię, i moja babcia tam mieszka. Polska jest fajna, bo lubię widoki, a w Polsce jest ich bardzo dużo. Polska jest fajna, bo ja lubię góry i Mazury, i duże rzeki.

Julia M:
Polska jest fajna bo: * jest dużo śmiechu, radości i zabawy, * jest dużo do odkrycia, * są fajne widoki, * są fajne miejsca, * jest tam moja rodzina, * jest tam dobre jedzenia, * bo można odwiedzać ciekawe miejsca.

Maya:
Polska jest fajna, bo: * jest tam moja rodzina, * bo jest ciekawie, * bo jest dobre jedzenie, * bo są cztery pory roku, * bo jest tam pięknie, * bo są wysokie góry, * bo lubię jeździć nad jezioro i łowić ryby oraz jeździć na plażę, * bo lubię jeździć na lody.

John:
Polska jest fajna, bo: * moja rodzina tam mieszka, * lubię polskie dania, * w Polsce są piękne miejsca, * w zimie jest dużo śniegu, * tam jest Energylandia, * jest morze i są plaże, * są góry, * lubię polskie historie, * lubię się uczyć polskiego języka, * jest dużo pięknych jezior.

Veronica:
Myślę, że Polska jest fajna, bo: * tam jest moja rodzina, * to mój ojczysty kraj, * jest tam dobre jedzenie, * są tam prawdziwe pory roku, * są tam mili ludzie, * piękne krajobrazy, * bo to mój dom, * jest tam dużo do odkrycia, * zabawy dla dzieci i długie spacery.

Maks:
Ja myślę, że Polska jest fajna: * bo tam jest rodzina, babcia i dziadek, * bo tam są ładne plaże i zamki, fajne miejsca i miasta, * bo tam jest dużo historii i dużo starych budynków, * są tam też fajni ludzie.

Natalia:
Polska jest bardzo zielona. Polska ma piękne góry i morze. Polska ma Mazury. Polska ma ciepłe lata. Polska ma dobre jedzenie. W Polsce są dobrzy lekarze. W Polsce są super place zabaw. W Polsce jest tańsza jazda konna. Polska babcia lepiej gotuje. Polska jest fajna, bo wszyscy mówią, co myślą.

Eliza:
Ja kocham Polskę, dlatego że tam mam rodzinę. Kocham Polskę, bo ma piękne widoki i piękne miejsca. Lubię Polskę, bo ma wspaniałe krajobrazy. Kocham Polskę, dlatego że jest tam bardzo dużo atrakcji. Lubię Polskę, bo tam są góry i Energylandia. Kocham Polskę, bo smakuje mi polska kuchnia. Lubię Polskę, bo mam tam koleżanki i kolegów. Kocham Polskę, bo tam są szczerzy ludzie. Lubię Polskę, bo są tam rzadkie zwierzęta.