Podczas zajęć w polskiej szkole nie tylko uczymy dzieci czytać i pisać po polsku. Pokazujemy im Polskę - z jej bogatą choć czasem trudną historią, bogatymi tradycjami i otwartymi ludźmi. Polska jest piękna - ma wiele imponujących krajobrazów, wspaniałych miast i miejsc, które jeszcze czekają na odkrycie. I cieszy nas bardzo, że nasi uczniowie mają zapał, chęć i możliwość, by to wszystko zobaczyć na własne oczy - czy to podczas rodzinnego wyjazdu na wakacje, czy w odwiedzinach u babci i dziadka. Wierzymy, że to, co próbujemy zaszczepić im teraz, kiedyś zaowocuje tym, że sami będą Polskę odwiedzać i będą mogli być z niej dumni.

"Polska jest fajna" - to zbiór dziecięcych wspomnień i wrażeń z dotychczasowych kontaktów z Polską naszych uczniów. To teksty przepojone masą pozytywnych emocji, a zarazem pokazujące, w jaki sposób dzieci doświadczają kontaktów z krajem ich rodziców czy dziadków nie tylko na odległość, będąc tu w Anglii, ale mając to szczęście, by pojechać tam i dotknąć tego wszystkiego osobiście.

Teksty, rysunki i prezentacje, które będą się tu pojawiać, to autentyczne prace naszych uczniów. Naszym celem jest zebranie ich na tyle dużo, by powstała z tego książka - wspaniała pamiątka na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Liczę na współpracę Rodziców i Opiekunów i zapraszam do współpracy przy tworzeniu tego dzieła.

Wojciech Napruszewski, ISSB Bristol