Od 14 lutego do 20 lutego Integracyjna Szkoła Sobotnia gościła uczestników projektu Erasmus + „Polska szkoła za granicą. Wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli szkół polonijnych”.
Tym razem my byliśmy gospodarzami spotkania oraz szkoleń. Odwiedzili nas uczestnicy projektu z Polski, Litwy, Norwegii, Hiszpanii oraz Belgii. Uczestnicy zostali zapoznani z  tutejszą kulturą a przede wszystkim z lewstronnym ruchem ulicznym. W sobotę 16/02 nasi goście przeprowadzili zajęcia w klasach: przedszkole A, przedszkole B, klasa 0A, klasa 1A tak więc nasze dzieci miały okazję mieć lekcję z zupełnie nowymi nauczycielkami a nasi nauczyciele mogli podpatrzeć jakie zajęcia organizowane są w szkołach sobotnich oraz placówce polskiej w innych krajach Europy. 

Erasmus 1

17/02/2019 był przeznaczony na szkolenie nauczycieli oraz na spotkanie koordynatorów projektu. Z naszej strony udział wzięły Rosanna Radlińska-Tyma oraz Marzena Dziadkowiec. Kadra ISSB w liczbie 12 osób miała okazję do uczestnictwa w szkoleniu. Bardzo za to dziękujemy, gdyż wiemy, że trzeba było poświęcić na to niedzielę. W szkoleniu nauczycieli wzięły udział następujące nauczycielki z ISSB: Marzena Dziadkowiec, Joanna Lus, Aneta Skóra-Wilk, Krystyna Wójtowicz, Andżelika Libiatowska, Jolanta Licznerska, Gabriela Tryjankowska, Krystyna Grzegrzółka, Joanna Buraczek, Małgorzata Kislingbury, Olga Donder-Liberda, Magdalena Jurgielewicz.

erasmus 2

Dwa kolejne dni przewidziane były na zwiedzanie Bath oraz Bristolu. Serdeczne podziękowania dla pani Krystyny Wójtowicz oraz dla pani Andżeliki Libiatowskiej za pomoc w wycieczce po Bristolu. Kolejne spotkanie partnerów projektu jest przewidziane na maj w Norwegii a koordynatorów projektu w czerwcu w Barcelonie. 

Rosanna Radlińska-Tyma