Przedszkole A

Wychowawca: Jolanta Licznerska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Witam serdecznie

Na sobotnich zajęciach omawiałam z dziećmi temat pt.„Bezpieczny dom”. Pokazywałam dzieciom zdjęcia, które przedstawiały różne niebezpieczne sceny z udziałem dzieci, np. dziecko wkładające paluszka do gniazdka elektrycznego, chłopiec dotykający kuchenki gazowej, rozgrzanego piekarnika, gorącego garnka lub sięgający po duży nóż kuchenny itp. Każde zdjęcie opisując mówiłam jakie to jest niebezpieczne i jakie mogą być tego konsekwęcję. Jednak wszystkie maluchy są doskonale uświadomione i wiedzą jakich żeczy w domu robić nie wolno.

Po wyczerpujących rozmowach zaprosiłam dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce. Po tańcach zrobiłam przerwę na śniadanie. Potem chwila zabawy klockami, rysowanie i kolorowanie wesołymi barwami ulubionego, bezpiecznego domu dzieci.

Następnie Pani Anita przeczytała maluchom bajkę pt. „Trzy świnki”.

Na koniec zajęć wyszliśmy na plac zabaw.

Dziękuję bardzo za pomoc Anicie.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Licznerska

 

Witam serdecznie

Tematem przewodnim na ostatnich zajęciach były „Dzieci świata”, nawiązując do minionego już Dnia Dziecka. Najpierw omówiłam świat, czyli kulę ziemską i znajdujące się na niej kontynenty, na których mieszkają różni ludzie. Następnie wybrałam czworo dzieci z różnych stron świata i omówiłam krótko ich charakterystykę. Przedstawiłam dzieci z Europy, z Afryki, z Azji oraz z Ameryki południowej. Omówiłam ich wygląd zewnętrzny, gdzie mieszkają i jak wygląda ich życie. Większość maluchów była bardzo zainteresowana. Zadaniem dzieci było znalezienie różnic między nimi, zarówno w wyglądzie, jak i w ich życiu.

Po tak wyczerpującym temacie zrobiliśmy przerwę na śniadanie. Potem dzieci miały chwilę na własne zabawy klockami i innymi zabawkami. Nie mogło zabraknąć zabaw integracyjnych przy muzyce i nie tylko, tzn. ulubionych zabaw piłką i w liska. Znalazł się również czas na zabawę na świeżym powietrzu.

Na koniec zajęć Pani Basia przeczytała dzieciom bajkę „O wilku i siedmiu koźlętach”.

Dziękuję bardzo za pomoc Basi i Sylwi.

Pozdrawiam 

Jolanta Licznerska

Witam serdecznie

Na wstępie muszę pochwalić wszystkie dzieci za wspaniałą postawę w ciągu całych zajęć. Dzieci były bardzo grzeczne i wspaniale pracowały nad laurkami dla mamy. Wszystkie są przepiękne.

Tego dnia rozmawialiśmy o ukochanych mamach, za co je tak bardzo kochamy, za co im dziękujemy, jak ogromne mają dla nas znaczenie i dlaczego są dla nas takie ważne!

Następnie przyszedł czas na odpoczynek, na którym dzieci zajadały śniadanie. Po śniadaniu bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe, jak również tańczyliśmy przy naszych piosenkach.

Po zabawach maluchy wysłuchały bajki pt. „Sen Filipa”.

 Na końcu zajęć odbyło się spotkanie z rodzicami. Wszystkim rodzicom bardzo dziękuję za przyjście.

Dziękuje bardzo za pomoc Gosi i Sylwi.

Pozdrawiam

Jolanta Licznerska

Witam serdecznie

Tematem przewodnim na ostatnich zajęciach było „Bezpieczne zachowanie się na drodze”. Rozmawialiśmy o zachowaniu ostrożności na przejściu dla pieszych, o sygnalizacji świetlnej. Na jakim świetle można przejść przez ulicę, a na jakim nie wolno. Dzieci oglądały ilustracje pokazujące, co należy zrobić, aby bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Następnie bawiliśmy się w kolory, a mianowicie, zielony kolor oznaczał, że dzieci mogą się ruszać, a czerwony oznaczał, że muszą stać. Po takiej zabawie, zrobiłam dzieciom mały test. Dzieci dobrały się w pary i para za parą przeszliśmy się dookoła szkoły. Ku mojemu zaskoczeniu, dzieci szły bardzo grzecznie i cichutko, że mogłyby się od nich uczyć starsze klasy. Duże brawa dla wszystkich przedszkolaków!  

Później zrobiliśmy sobie przerwę na śniadanko, aby dzieci nabrały siły na zabawę przy muzyce i nie tylko.  Bawiliśmy się również w różne zabawy ruchowe, jak np. „chodzi lisek koło drogi”, „jedzie pociąg”, „balonik”.

Potem wyszliśmy na plac zabaw. Pod koniec zajęć maluszki wysłuchały bajeczki pt. „Przygody niedźwiadka”.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH RODZICÓW NA KRÓTKIE SPOTKANIE W PRZYSZŁĄ SOBOTĘ 26 MAJA O GODZ. 12:00 PO ZAJĘCIACH.  DZIĘKUJĘ.

Dziękuje bardzo za pomoc Anicie i Sylwi.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Licznerska