Klasa 4

Wychowawca: Aneta Skóra-Wilk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wychowawca: Magdalena Kozerska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam ponownie,

Chcialam serdecznie podziękować wszystkim mamom, które przybyły na spotkanie klasowe. Doceniam Pań zaangażowanie oraz poświęcony czas.😀😀😀

Po spotkaniu z rodzicami, przeczytaliśmy zarówno glosno ,jak i po cichu, indywidualnie oraz w grupach, opowiadanie pt,, Dziewczynka z kraju ,, Na niby’’.

Kolejno rysowaliśmy postać głównej bohaterki, na podstawie opisu, który został umieszczony w opowiadaniu.(zdjęcia pod tekstem)

Po przerwie na boisku i wspólnym posiłku, dokańczaliśmy nasze rysunki, po czym podzieliliśmy sie na cztery grupy.

Zadaniem każdej z grup,było ułożenie krótkiego dialogu, który przedstawiałby śmieszną historię. Dialog ten,należało wpisać do zeszytu i zaprezentować przed resztą klasy.  

Chcialam bardzo docenić pracę plastyczną Kuby, narysował swoją mamę, więc umieszczam zdjęcie pod dzisiejszym opisem. Dzielo zasługuje na uznanie!

Praca domowa

Nauka czytania w/w opowiadania ze str154 oraz uzupełnienie ćwiczeń 1-17 ze str.172-179

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam!

Aneta Skora-Wilk

 

Witam serdecznie Uczniów i Rodziców klas 4 i 5.

W sobotę uczniowie obu klas spotkali się na wspólnych zajęciach.

Zaczęliśmy je od rozdania szkolnych prezentów na Dzień Dziecka, który przypadał w czasie, gdy nasi uczniowie mieli ferie. Później był krótki sprawdzian ortograficzny – 20 wyrazów z RZ lub Ż.

Większą część zajęć poświęciliśmy na omówienie dramatu jako rodzaju literackiego. Wyszliśmy od tradycyjnego podziału na epikę, lirykę i dramat, by później zająć się najważniejszymi cechami dramatu, podziałem na tekst główny i didaskalia, osobami występującymi w treści oraz sposobom przeniesienia dramatu na scenę. Jako przykładem połączyliśmy się jednym z moich ulubionych dialogów – rozmową Klary i Papkina z Zemsty Aleksandra hrabiego Fredry. Uczniowie próbowali potem sami odgrywać tę scenę. Na koniec obejrzeliśmy ten sam fragment w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

Pozdrawiam 

Pan Wojtek

Witam serdecznie,

Spotkanie nasze rozpoczęliśmy od gier interaktywnych tj. podaj wyraz na ostatnią literę poprzedniego oraz wymień jak najwięcej skojarzeń do wyrazu Matka.

Trzonem pierwszej części zajęć, było powtórzenie i utrwalenie  wiadomości o częściach mowy w języku polskim.  Do tej materii postanowiłam powrócić jeszcze tylko na jednej lekcji  w tym roku szkolnym. Wykonaliśmy kilka potrzebnych ćwiczeń i zadań, układaliśmy samodzielne zdania według podanych instrukcji.

Po tradycyjnej przerwie na powietrzu i posiłku w klasie, wypisywaliśmy na tablicy, różne zawody , które można spotkać w Polsce. Objaśnilismy, czym się one charakteryzują i kolejno poznaliśmy inne zawody, które określamy dzisiaj jako ginące tj. zdun, ludwisarz czy zegarmistrz bądź modystka. Uczniowie podali także kilka nowych zawodów, które pojawiły sie na przestrzeni ostanich dekad tj. jutuber, bloger czy groomer. Było niezmiernie ciekawie!

Pod koniec zajęć rozpoczęliśmy pogadankę na temat :,, Kim chciałbym zostać w przyszłości i dlaczego?

Uczniowie opowiadali o swoich planach i marzeniach po czym za zadanie dostali opisać ich wybór w zeszycie, z dokładnym uzasadnieniem,  dlaczego akurat taki zawód wybraliby dzisiaj. 

Chcialabym wyróżnić Wojtka,KubęL.,Martynę oraz Sylwię za najlepiej napisane dyktanda! Brawo Wy!

Praca domowa

Proszę dokończyć pracę pisemną, kim chciałbym zostać w przyszłości.

Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Portret Matki. Prace wraz z polską dedykacją, należy przynosić do 9 czerwca. 

Rodzice czytajcie ze swoimi dziećmi!😜

Do rodziców!

DNIA 16 CZERWCA O GODZ 9.10 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI. BARDZO PROSZĘ O PRZYBYCIE.

Do zobaczenia

Aneta Skora-Wilk

 

 

dla wszystkich chętnych, do wygrania wiele bardzo atrakcyjnych nagród.