Klasa 3

Wychowawca: Anna Musiał
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam,

          na ostatnich zajęciach poprawialiśmy dyktando wyrazowe, króre pisaliśmy w ostatnim czasie. Uczniowie bezbłędnie przepisywali wyrazy do zeszytu oraz dokonali podziału na litery i głoski. Po solidnej rozgrzewce, uczniowie pisali mały sprawdzian z wiedzy zdobytej przez cały rok. Sprawdzian składał się z czytania ze zrozumieniem, gramatyki oraz ortografii.

           Na drugiej części zajęć uczniowie dalej pisali test, dla osób które skończyły szybciej było zadanie specjane. Zadaniem było przeczytanie tekstu ze strony 207 oraz wypisanie z niego: 5 rzeczowników, 5 czasowników, 5 przymiotników, 3 zdań oznajmujących oraz ułożenie wszystkich części mowy w kolejności alfabetycznej.   Na koniec czytaliśmy teksty ze str. 205-209.

 

Ważne

  • Z racji,że skończyliśmy pracę z książkami proszę, aby dzieci nie brały ze sobą podręcznika i ćwiczeń. Obowiązuje jedynie zeszyt i piórnik.

 

Pozdrawiam

A.Musiał

Witam!

       Klasa trzecia mimo pięknej pogody za oknem ciężko pracuje. Na rozgrzewkę uczniowie napisali dyktando wyrazowe. Następnie mieliśmy mały test, a w nim: odpowiadanie na pytania dotyczące tekstu, układanie kolejności wydarzeń. Oczywiście, nie zabrakło gramatyki i ortografii; odszukiwanie w tekście rzeczowników, czasowników, przymiotników,uzupełnianka ortograficzna oraz redagowanie tekstu.

      W Polskiej Szkole nie obyło się bez niespodzianek. Świętowaliśmy Dzień Dziecka, który ze względu na wolne dni, uciekł nam. Nasze Panie Dyrektorki przygotowały dla każdego ucznia słodki upominek z małą niespodzianką. To jeszcze nie wszystko, każdy uczeń wziął udział w loterii i miał dwa losy, czyli dwie szanse na nagrodę. Podczas sprawdzania numerów loterii, emocje sięgały zenitu. Los uśmięchnął się do Ewy i Bruna. Gratulacje!!!

        Oczywiście były również słodkie upominki ode mnie. Mam nadzieję,że wszystkim pozytywnie minął dzień.

        Na koniec zajęć, po napisaniu testu, podzieliłam uczniów na trzy grupy. Zadaniem było odgadywanie wyrazów, wymyślonych przeze mnie.

 

Pozdrawiam

Anna Musiał

 

Witam!

         Na początku chciałbym podziękować wszystkim rodzicom, którzy przybyli na zebranie. Nasze spotkanie było wyjątkowe, oprócz ważnych informacji, które przekazałam, świętowaliśmy Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Korzystając z takiej okazji połączyłam oba te święta. Moi uczniowie przygotowali piękne laurki z życzeniami oraz zadanie zagadkę. Wszystkie dzieci wykonały portrety mamy i taty, a zadaniem rodziców było odszukanie siebie z pośród wszystkich prac. Jestem pełana podziwu dla rodziców, wszyscy zgodnie odszukali siebie. Nie koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Sto lat" rodzicom.

          Po miłym spotakaniu przeszliśmy do obowiązków i zaczęliśmy dzień od napisania dyktanda wyrazowego. Trenowaliśmy pisownię wyrazów z: ó,u,ż,rz, ch i h. Następnie przeszliśmy do powtórki z gramatyki i ortografii.  Najważniejsze informacje uczniowie zapisali w zeszycie.

          Po przerwie i pysznym śniadaniu wszyscy uczniowie rozwiązywali zbiór zadań gramatyczno-ortograficznych, aby sprawdzić swoje umiejętności i zweryfikować nad czym należy jeszcze popracować. Uczniowie, którzy nie napisali bądz nie dokończyli swojej pracy, będą mieli okazję dokończyć wszystko na następnych zajęciach. Oczywiście, nie obyło się bez wątku literackiego. Czytałam książki, które przyniosły dzieci, a mianowicie "Akademię Pana Kleksa"- Jana Brzechwy.

 

Ważne:

  • Zadanie domowe: str. 152-155
  • Za tydzień mamy wolne, zapraszam na zajęcia 09.06

Życzę wszystkim uczniom i rodzicom udanego i bezpiecznego wypoczynku:)

Pozdrawiam

A.Musiał

Witam!

       Dzień zaczęliśmy od wiersza Wandy Chotomskiej "Ale heca". Zadaniem uczniów było uważne wysłuchanie wiersza oraz wpisanie wszystkiech wyrazów z "H" oraz "CH". Natepnie wykonaliśmy zadania: tworzenie rodziny do wyrazu: chmura i huśtawka; wyszukiwanie wyrazów z CH i H  w diagramie. Ostatnim zadaniem było ułożenie zdań z wyrazami: chrakter, druh, bohater, chleb, słuch,hak.

       Na drugiej części zajęć czytaliśmy tekst ze str.187. Uczniowie opowiadali o swoich rodzinach oraz jak ważną rolę pełni w życiu każdego człowieka. Aby było ciekawiej, uczniowie wykonali laurki z życzeniami dla rodziców oraz wykonali ich portrety.

 

Ważne!!!

1. Praca domowa: str. 137-138.

2. Zapraszam wszystkich rodziców na krótkie spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9.00!

Pozdrawiam

A.Musiał