Klasa 2,5b

Wychowawca: Irena Mucha
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam serdecznie,

Zajęcia rozpoczęliśmy od testu kompetencji klasy drugiej. Po teście uczniowie zrobiły zadania z kserówki. Uczniowie posłuchaly "Mitu o Dedalu i Ikarze". Na koniec zajęć pobawiliśmy sie w quiz gdzie chętni uczniowie po kolei opisywali wybrany przeze mnie czasownik, a reszta klasy próbowała zgadnąć o ten czasownik.

 

Dziekuję rodzicom za przybycie na zebranie.

 

Praca domowa:

Dyktando:

Helena była z mamą Haliną w cyrku. Widziały harta, który grał na harmonii, skaczące hieny i hipopotama, który hustał się na huśtawce i jedził na hulajnodze. Przedstawienie to było pełne humoru.

Proszę też zeby dzieci napisały 10 czasowników.

 

Pozdrawiam 

Irena Mucha

Witam serdecznie,

Lekcje zaczęliśmy od sprawdzenia pracy domowej. Po czym przypomnielismy sobie zasady pisowni wyrazów z "u" i "ó" i uzupęłnilismy brakujące literki w wyrazach. Wypisaliśmy wspólnie przetwory warzywne i owocowe. Dzieci zobaczyły też zdjecia niektórych warzyw. 

Uczniowie wzieli udział w Tomboli. Mieliśmy jednego zwycięzce  w naszej klasie.

Na koniec zajęć dzieci poznały co to jest mitologia i usłyszały "Mit o Syzyfie".

 

W przyszłą sobotę (16.06.18) uczniowie napisza test kompetencji klasy drugiej.

 

Rownież w przyszłą sobotę odbędzie się zebranie z rodzicami o godzinie 12.00.

 

Pozdrawiam 

Irena Mucha

Witam serdecznie,

Bardzo serdecznie dziekuję pani Joannie Lus za połączenie klas.

Tematem lekcji bylo: Jak napisac opis- wiadomośći podstawowe.

Dzieci wykonały również laurki dla Mam.

 

Praca domowa:

Na podstawie wiedzy zdobytej na lekcji, proszę napisać opis wymyślonej zabawki. Słownictwo pomocnicze: duży, niepozorny, ogromny, wielki, malutki, kwadratowy,kolorowy, okrągły itp.

 

Wszystkim życze udanego odpoczynku.

 

Pozdrawiam 

Irena Mucha

Witam serdecznie,

Zajęcia jak zwykle rozpoczęliśmy od dyktanda. Niestety nie udało mi się każdemu go sprawdzić.

Tematem naszych zajęć byly UCZUCIA i EMOCJE. Każdy z czniów próbował zdefiniować co to są uczucia. Rozmawialiśmy o miłośći, szczęśćiu, strachu, smutku, rozpaczy, gniewie ,wsciekłości i wzruszeniu. Uczniowie poznali wyrażenia i zwroty zwiazane z powyższymi uczuciami, np."zakochał sie od pierwszego wejrzenia", "strach go obleciał", "płacze jak bóbr"itp.

Przeczytałam rownież uczniom przykład opisu przeżyć zaczerpniętych z literatury i wspólnymi siłami nazwaliśmy te przeżycia.

Do podanych czasowników (np. tłumiłem) uczniowie znaleźli nazwy uczuć i emocji (niepokój, strach , gniew).

Na koniec zajęć pobawiliśmy sie w zabawę, w której jedna osoba z klasy mówiła o uczuciu lub emocji a reszta klasy probowała zgadnąć.

 

Praca domowa:

Dyktando:

Michał i Hania hoduja chomiki, chrabąszcze i chrząszcze. Są hodowcami od roku. Karmią je marchewką i suchym sianem. Dzieci chętnie dbaja o higienę tych raczej tchórzliwych i cichutkich zwierzątek.

 

Zapraszam na zebranie które odbędzie się 16 czerwca o godzinie 12.00.

 

Pozdrawiam 

Irena Mucha