Witam wszystkich, 

Sobotnie zajęcia poświęciliśmy przybliżeniu naszym uczniom postaci Adama Mickiewicza,  jednego z najważniejszych polskich poetów. 

Zdaję sobie sprawę, że dla naszych uczniów Mickiewicz to człowiek zupełnie z innej epoki, do tego posługujący się archaicznym językiem,  jednak uważam, że są rzeczy, które po prostu Polacy powinni znać ze względu na ich znaczenie dla polskiej kultury.

Dlatego w ramach zajęć próbowaliśmy czytać dwa teksty - balladę Powrót Taty, oraz Inwokację z Pana Radeusza. Bardzo proszę, aby uczniowie nauczyli się ich dobrze czytać. Nie oczekuję uczenia się ich na pamięć, ale dobre czytanie będzie początkiem ich wgryzienia się w te teksty.

Jeśli któreś z dzieci będzie chciało przynieść jeszcze kartki świąteczne na konkurs razem z formularzem zgłoszeniowym, będzie to można zrobić jeszcze w sobotę.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Pań Wojtek