Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Było mi bardzo miło powitać Was w sobotę na naszych pierwszych zajęciach w polskiej szkole. Wszyscy byliśmy w nowym miejscu, mam nadzieję, że nowa szkoła spełni Wasze oczekiwania i będziecie się w niej dobrze czuli. 

Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po budynku szkoły. Pokazaliśmy sobie, gdzie są wejścia/wyjścia, gdzie toalety i gdzie nie chodzić. Uczniowie zobaczyli też miejsca, gdzie zajęcia mają ich koleżanki i koledzy z innych roczników.

Była okazja przywitać się, poznać się wzajemnie i poznać zasady funkcjonowania klasy i szkoły. Ponieważ nasza klasa składa się z dwóch roczników uczniów, to, co da się zrobić wspólnie, będziemy robili wspólnie, to, co będzie wymagało pracy osobno, będziemy robili osobno. Każdy rocznik będzie pracował na swoich książkach.

Jak będzie wyglądał system oceniania. W poprzednich latach stosowałem system punktowy. Za każdą wykonaną pracę, za każdą pracę domową, za aktywność na zajęciach uczniowie będą otrzymywać punkty. Dostaną też punkt za samą obecność na zajęciach. Chodzi o to, by promować aktywność uczniów i motywować ich do lepszej pracy. Po osiągnięciu określonych pułapów punktów (25, 50, 75, 100, 150, itp.), uczniowie będą otrzymywali drobne upominki.  

Pierwsze zajęcia upłynęly nam pod znakiem sprawdzenia umiejętności uczniów. Było czytanie ze zrozumieniem, była dyskusja o tym, kiedy mówimy Pan/Pani, a kiedy na Ty. Było też kilka zabaw integracyjnych.

Do przygotowania na kolejne zajęcia:

- proszę przypomnieć sobie nazwy miesięcy po polsku i po angielsku - zrobimy krótki test na początku kolejnych zajęć,

- proszę dokończyć rysunek - ilustrację do tekstu o Królu Maciusiu Pierwszym, który rozpoczęliście na zajęciach,

- każdy uczeń dostał do domu ilustrację - zdjęcie. Proszę napisać historię/opowiadanie, która będzie wiązać się z tym zdjęciem. Możliwości fantazji są nieograniczone - ważne, by tekst nie przekroczył dwóch stron A4. Przypominam o stosowaniu paragrafów oraz o poprawności zapisu - tak, jak każdy z Was umie. 

Pozdrawiam serdecznie

Pan Wojtek