Witam wszystkich,

Sobotnie zajęcia, ze względu na nieobecność pana Roberta, odbyły się w poszerzonym składzie, razem z klasą 5 i 6. Miło mi było zobaczyć znajome twarze, z którymi zetknąłem się na wcześniejszych etapach w polskiej szkole. 

Zaczęliśmy od ćwiczenia przypominającego odmianę rzeczownika przez przypadki. Od czasu do czasu warto takie przypominajki robić i ze starszymi.

Razem z młodszą grupą czytaliśmy czytanki z podręczników, uczniowie streszczali je własnymi słowami. Następnie w ramach pracy w grupach, uczniowie zastanawiali się, jakie cechy muszą mieć przedstawiciele niektórych zawodów: nauczyciele, żołnierze, lekarze, prawnicy... Być może pomoże to kiedyś naszym uczniom łatwiej podjąć decyzję dotyczącą ich własnej przyszłości, wszak tego typu decyzje zaczynają się w szkole.

Końcową część zajęć poświęciliśmy na napisanie przez uczniów tłumaczenia z angielskiego na polski fragmentu tekstu o generale S. Maczku. Praca nad tłumaczeniem szła im bardzo dobrze, uczniowie prosili, by mogli skończyć je za tydzień w szkole, nie widzę w tym problemu.

Pozdrawiam serdecznie

Pan Wojtek