szkolaAndersa
Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

    View e-Privacy Directive Documents

Anioły

Drukuj
PDF

Wiersz Aleksandry D. klasa C

Słońce świeci a anioły śpiewają,
Anioły piękne i mądre.
Włosy im lśnią,
uśmiechy od ucha do ucha,
śpiewają z radością.
Zawsze są przy Tobie.
Codziennie w słoneczny poranek śpiewają najładniej.
Pochodzą z czystego nieba,
mają czyste serce ze szczerego złota.
Najbardziej lubią śpiewać w niebieskim niebie.
Kochają każdego z nas.

Mała Ania

Drukuj
PDF

Opowiadanie Klaudii S.

Ciemność, chłód, głód i ten ruch na ulicach. W tej Polsce ludzie przemieszczają się z kąta w kąt jak małe mrówki, które czegoś się boją. Nic dziwnego, przy takich warunkach jakie tam są. Bieda, wszyscy tracą prace i swe domy. Samochody pędzące 60 km na godzinę, nie trudno o wypadek! Sygnalizatory świetlne zmieniające się z zielonego w żółty, z żółtego w czerwony, z czerwonego w żółty, z żółtego w zielony i tak w kółko w nieskończoność. Gdyby świat był tak cudowny jak opisują w książkach nie było by tego wszystkiego. Praktycznie każdy człowiek jest biedny w Polsce, ale nikt na to nie zwraca uwagi!

Więcej…

List do Przyjaciółek

Drukuj
PDF

Autorzy: Michalina Majer i Paulina Wieczorkiewicz

Drogie moje przyjaciółki!

Na wstępie mego listu pozdrawiam Was z całego serca. Wiecie dobrze, że od mojego wyjazdu minęły już dwa miesiące, a ja nadal bardzo tęsknię za moim miastem, rodziną, klasowymi kolegami, a przede wszystkim za Wami moje kochane przyjaciółki.

Więcej…