Przedszkole A

Wychowawca: Jolanta Licznerska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Witam serdecznie

W minioną sobotę przypomnieliśmy sobie ostatnie zajęcia sprzed dwóch tygodni, na których omawiałam owoce i warzywa. Rozmawialiśmy również o tym, co robiliśmy wczoraj, co robimy dzisiaj i co będziemy robić jutro. Następnie dzieci kolorowały kredkami ulubione postaci z bajek.

Po różnych rytmicznych zabawach przy muzyce, zrobiłam przerwę na śniadanie. Po śniadaniu dzieci miały chwilę dla siebie na wspólną zabawę klockami.

W drugiej części zajęć bawiliśmy się, jak zwykle, w różne zabawy ruchowe, m.in. wspólna zabawa piłką w kółeczku, umożliwiająca poznawanie imion wszystkich dzieci.

Dzieci bardzo chciały iść na plac zabaw, więc wyszliśmy tylko na parę minut, ponieważ po chwili zaczął padać deszcz.  

Na koniec, gdy wróciliśmy do sali, przeczytałam wszystkim bajkę pt. „Kopciuszek”.

Dziękuję bardzo za pomoc Anicie i Basi.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Licznerska

Uprzejmie informujemy, ze Fonthill Primary School bedzie zamknięta w sobotę 3/03 z powodów BHP (opadów śniegu).

Nie mamy możliwości, by otworzyć budynek, wiec pozostaje nam tylko decyzja o odwołaniu zajęć w te sobotę 3/03/2018.

 

Witam serdecznie

Na wstępie muszę pochwalić wszystkie dzieci za ich grzeczne zachowanie i wspaniałą zabawę. Po sprawdzeniu obecności i cudownym przywitaniu się dzieci, zaczęliśmy rozmawiać o owocach i warzywach. Dlaczego powinniśmy je jeść i jakie zawierają witaminy, potrzebne nam do prawidłowego rozwoju i odporności organizmu. Temat omawiałam prostymi słowami, żeby dzieci mogły zrozumieć. Potem tańczyliśmy przy naszych piosenkach, a po zabawie, dzieci zgłodniały, więc zrobiliśmy przerwę na śniadanko.

W dalszej części zajęć dzieci miały za zadanie pokolorować odpowiednimi kolorami owoce i warzywa. Z tym zadaniem wszyscy doskonale sobie poradzili. Było to również doskonałe ćwiczenie na utrwalenie kolorów.

Po ciężkiej pracy, zaczęliśmy bawić się w różne zabawy ruchowe. Udało mi się nawet wprowadzić nową zabawę, która bardzo im się spodobała. Po wspólnej zabawie maluchy wysłuchały bajki pt. „Leśne skrzaty” zajadając przy tym owoce, które dla nich przygotowałam. Była ładna pogoda, a dzieci bardzo chciały pobawić się na placu zabaw, więc pod koniec zajęć, wyszliśmy na zewnątrz.

Dziękuję bardzo, bardzo za pomoc Anicie.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Licznerska

Witam serdecznie

Na początku przypomnieliśmy sobie wyrazy grzecznościowe, które omawialiśmy na ostatnich zajęciach. Poruszyłam również troszeczkę temat nadchodzącego „Dnia Świętego Walentego”. Dzieci w związku z tym dniem, zrobiły przepiękne serduszka dla swoich rodziców oraz wykonały mozaikę walentynkową. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na przerwę śniadaniową. Potem maluchy miały chwilę czasu na zabawę klockami. W dalszej części zajęć bawiliśmy się przy muzyce, jak również w różne zabawy ruchowe, które dzieci lubią najbardziej, czyli stary niedźwiedź, balonik, jedzie pociąg, chodzi lisek. Na koniec dzieci odpoczywając słuchały bajki pt. „królewskie uszy”.

Dziękuje bardzo za pomoc Pani Danusi.

Pozdrawiam serdecznie

Jolanta Licznerska