Klasa 4

Wychowawca: Aneta Skóra-Wilk
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wychowawca: Magdalena Kozerska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam,

Dzień dobry wszystkim po dłuższej przerwie. Ma nadzieję, że wszyscy wypoczęliśmy i jesteśmy gotowi do pracy.

Zajęcia w ostatnia sobotę, rozpoczęliśmy od dyktanda, które zostało umieszczone na stronie, aby dzieci mogły zaznajomić się z tekstem.

Niestety, niektórzy uczniowie w ogóle nie byli przygotowani i nie znali treści dyktanda, stąd często duże ilości błędów. Bardzo proszę rodziców o pomoc w zadawanych pracach domowych, szczególnie w zaznajamianiu się z umieszczanymi dyktandami a później ich poprawie, ponieważ ta pomoc jest niezbędna dla naszych dzieci! Dziękuje serdecznie za wsparcie i zrozumienie. 

Jak zazwyczaj, po przerwie na boisku i posiłku, przystąpiliśmy do prezentacji życiorysów  niektórych sławnych Polaków. Udało nam się przedstawić sylwetki: Jana Pawła ll, Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Szopena, Marii Skłodowskiej -Curie, Mikołaja Kopernika, Lecha Wałęsy i Adama Mickiewicza. Poznaliśmy ciekawe fakty z życia tych postaci, a także oglądaliśmy ich zdjęcia, jak wyglądali oraz ich sławne dzieła, dzięki którym podziwiamy ich do dziś. 

Miałam wrażenie, że uczniom spodobała się lekcja i jeszcze kiedyś będziemy mogli porozmawiać o innych sławnych Polakach.

Na wyróżnienie, za przygotowanie do zajęć oraz bardzo aktywny w nich udział, zapracowali: Aurelia, Natalia, Maja, Martyna, Julia, Max, Kuba i Wojtek.

Praca domowa 

Proszę dokonać solidnej poprawy dyktanda, wypisać każdy wyraz z popełnionym blędem i ułożyć z nim zdanie.

Do zobaczenia, 

Aneta Skóra -Wilk

Szkola została zamknięta, zajęcia  odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych ( opady śniegu). Dziękujemy za zrozumienie.

Witam ponownie,

W ostatnia sobotę, była obecna cała klasa! Bardzo sie cieszę,nikt nie chorował i wszystkim udało sie dotrzeć na czas 😀😀😀.

Teraz, co drugie zajęcia, spotkania nasze zamierzam rozpoczynać od dyktand,aby utrwalić wiadomości jakie przyswoiliśmy w ostatnim czasie. Decyzja moja nie spotkała sie z wielkim entuzjazmem dzieci,ale mam nadzieje,kiedy zobaczą,ze  z czasem stają sie coraz lepsi z ortografii, podejdą do tego z większa sympatia. Liczę na Państwa pomoc!!!

Po pisowni ze słuchu,dokonaliśmy poprawy błędów,trzeba było je wypisać poprawnie i z każdym wyrazem,gdzie był błąd,ułożyć zdanie.

Po posiłku i bieganinie na zewnątrz,rozpoczęliśmy, ćwiczenia z czytania głośnego i cichego. Zapoznaliśmy sie z tekstem o M. Koperniku, sprawdziliśmy czy rozumiemy co czytamy, po czym wykonaliśmy tabelkę, gdzie kolejno trzeba było wypisać, po 5 przykładów,znalezionych w tekście, czesci mowy: rzeczowników,czasowników, przymiotników, przysłówków,liczebniki oraz zaimków.

Pracowalismy bardzo ciężko, nie było czasu na zabawę i relaks,obiecuje to troszkę zmienić w kolejna sobotę!😜😜Chciałam wyróżnić Wojtka, Alana i Natalię, za wyjątkowa wiedzę i aktywność podczas zajec🤓🤓🤓.

Praca domowa

Prosze dokończyć poprawę dyktanda. Nowy tekst, do ćwiczenia, zamieszczam poniżej.

Uczymy sie ładnie czytać tekst o M. Koperniku, kiedy był małym chłopcem, ze str 135

oraz każdemu uczniowi wybrałam sławnego Polaka, o którym trzeba przygotować jakieś ciekawe informacje, mogą być bardzo śmieszne lub zaskakujące!

Do zobaczenia wkrótce,

Aneta Skora-Wilk

Attachments:
Download this file (IMG_2239.JPG)IMG_2239.JPG[ ]1258 kB

Witam serdecznie wszystkich uczniów i rodziców klas 4 i 5 ISSB.

W minioną sobotę spotkałem się z obiema klasami na zajęciach w polskiej szkole. Ich tematem przewodnim było miasto Kraków – jego historia, najważniejsze zabytki, zwyczaje i tradycje.

Było oglądanie zdjęć i filmów, czytanie czytanki o trębaczu z wieży mariackiej, a także quiz wiedzy o Krakowie. Każdy miał szansę się czegoś nauczyć i wielu uczniów z tej szansy skorzystało, za co jestem bardzo wdzięczny.

Zapraszam na kolejne spotkanie w polskiej szkole – 24 lutego.

Pozdrawiam
Pan Wojtek