Klasa 3

Wychowawca: Anna Musiał
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam !

        Ostatnie zajęcia zaczęliśmy od przypomnienia wszystkich poznanych do tej pory części mowy. Uczniowie podchodzili i zapisywali w odpowiedniej kolumnie tabeli wyraz, który jest np. rzeczownikiem. Tego dnia poznaliśmy również liczebnik. Aby w pełni zrozumieć, czym jest, dzieci wykonały ćwiczenia ze strony 103-105. Osoby, które szybciej wykonały zadania, tworzyły zdania z liczebnikami w zeszycie.

        Druga część zajęć, już tradycyjnie związana jest z czytaniem tekstów. Na początek przypomnieliśmy sobie, kiedy zaczyna się wiosna (kalendarzowa, astronomiczna). Następnie przygotowałam ilustracje z zwiastunami wiosny; uczniowie odgadywali, co jest na danym obrazku oraz zapisywali na tablicy ilość głosek i liter w danym wyrazie np. krokus. Kolejnym zadaniem było czytanie tekstu ze str. 146 pt. "Wiosna". Zadaniem dzieci było wyszukanie i zapisanie wszystkich rzeczowników z wiersza. Przeczytaliśmy jeszcze czytankę ze str.149 pt. "Chcę pospać dłużej" oraz "W co się zmienić"- str.151. Wszystkie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Dodatkowo przeczytałam jeszcze tekst z innej książki - uczniowie zapamiętywali, o jakich zwiastunach wiosny mowa w tekście.

 

Ważne:

Za tydzień uczniowie będą pisać dyktando z podręcznika str.147.

Pozdrawiam

A. Musiał

x

Uprzejmie informujemy, że Fonthill Primary School będzie zamknięta w sobotę 3/03 z powodów BHP

(opadów śniegu).

Nie mamy możliwości, by otworzyć budynek, więc pozostaje nam tylko decyzja o odwołaniu zajęć w tę sobotę 3/03/2018.

Witam!

Na ostatnich zajęciach mimo, że byłam chora zrealizowaliśmy wraz z uczniami zaplanowany materiał. Na początku była mała powtórka o czasowniku: na jakie pytania odpowiada czasownik, wyszukiwanie czasowników w tekście, odmiana przez osoby i liczby, określanie czasu danych czasowników,wpisywanie czasowników w odpowiedniej formie w luki, tworzenie bezokoliczników od czasowników. Następnie uczniowie wykonali ćwiczenia od str. 94 do 96. Chętni uczniowie wykonywali również powtórzenie wiadomości o rzeczowniku. Na kolejnej części zajęć uczniowie rozwiązywali zimowe zagadki str. 137-138. Kolejne zadanie, to jak co tydzień czytanie tekstu ze str.143 pt. "Przebiśniegi". Po przeczytaniu tekstu uczniowie pracowali w grupach tworząc mapę myśli do wyrazu WIOSNA. Uczniowie tworzyli skojarzenia, rysunki itp.

Ważne!

Praca domowa: Powtórka o czasowniku str. 97-101

Za tydzień oddam sprawdzone dyktanda i powtórzenie wiadomości, które dzieci wykonywały na lekcjach.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia!

Witam!

W ostatnią sobotę dzień rozpoczęliśmy  krótkim dyktandem, następnie uczniowie poznali dokładnie czasownik: (rodzaje, liczba, odmiana przez osoby, czas). Uczniowie wykonali notatkę o czasowniku z praktycznymi przykładami. Kolejnym zadaniem było wykonanie ćwiczeń z gramatyki na stronach: 90-93.

Kolejną część lekcji poświęciliśmy na czytanie różnych tekstów dotyczących Fryderyka Chopina- z podręcznika oraz innych źródeł. Na koniec dzieci wykonały dwa zadania dotyczące przerabianych tekstów na zajęciach.

Ważne:

Praca domowa: str. 87 (Gramatyka)

Za tydzień wszyscy odpoczywamy. Widzimy się 24 lutego!:)

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wypoczynku!