Klasa 2,5a

Wychowawca: Joanna Lus
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam serdecznie,

Miniona sobota była bardzo pracowita. Dzieci przeczytały czytankę "Ta paskudna grypa" i wiersz "Wędrujący katar". Wiersz  Jana Brzechwy - "A-psik" wyrecytowała cala klasa wspólnie.

Dzieci wysłuchały opowiadania L.Fabiańskiej -  "Przyjaźń, czyli o długich rozmowach za pomocąlatarek i kredek". W czytance jak i w opowiadaniu, bohaterowie pisali listy do swoich chorych przyjaciół. Nie zabrakło też ćwiczeń ortograficznych, powtórzylismy pisownię ó i u.

 

Zadanie domowe:

Napisz list (min. 4 zdania) do przyjaciela, który nie przyszedł do szkoły z powodu choroby.

Proszę zrobić w kserówkach  ćwiczenie 9 i 10

 

Pozdrawiam

JL i PJ

 

Witam,

Zajęcia zaczęły sie od dyktandka o żółwiu:).Dyktando wypadło bardzo ładnie, dziękuję za to Państwu bardzo. Wykonując ćwiczenia w podręczniku, przypomnieliśmy sobie, kiedy piszemy wielkie litery.

Dzieci przeczytały czytankę  "Na sankach" i wykonały ćwiczenia. 

Dzieci wysłuchały   fragmentu słuchowiska -  "Robinson Crusoe", potem próbowały się wcielić w rolę rozbitka bna bezludnej wyspie i wyobrazić sobie jak można żyć bez telefonów, komputerów, samolotów i wszystkich innych zdobyczny technologii.

 

Pozdrawiamy serdecznie

JL i PJ

 

 

Witam,

W sobotę pracowaliśmi na przygotowanych kartach pracy. Dzieci wykonały wiele ćwiczeń: odpowiadały na ptania, szukały wyrazów o podobnym znaczeniu, Poza tym,  wpisywały wyrazy w odpowiedniej formie, kończyły zdania.W  szkolnych zeszytach przepisały treść wiersza, który potem pisały ze słuchu:

Żólw nie jest żadnym biegaczem,

po górach żłów wcale nie skacze,

Żółw wolno po świecie chodzi,

lecz w końcu komu to szkodzi?

Zadanie domowe: 

Proszę poćwiczyć pisanie ze słuchu powyższego wiersza.

Życzę udanego wypoczynku i do zobaczenia 24/02.

Pozdrawiam 

JL

 

 

Witam,

 Temat zajęć: Przymiotniki - stopniowanie przymiotników. Dzieci wykonały ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedze:).Po przerwie ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem. Przeczytałam dzieciom opowiadanie Natali Usenko " Dobroć - czyli opowieść o mocarzu Michale". Ćwiczyliśmy również ortografie. Dzieci przepisały tekst z tablicy, a następnie pisały ze słuchu.

 

Pozdrawiam serdecznie

JL