Klasa 0a

Wychowawca: Andżelika Wesołowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Witam bardzo serdecznie,

Temat sobotnich zajęć:  " Pomieszczenia domu - sypialnia, wprowadzenienie litery Kk"

 

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od powtórki materiału z poprzedniej lekcji przy zabawach intergacyjnych.

                         

Następnie wprowadziliśmy nowy materiał na podstawie ilustracji  "sypialnia" w naszym podręczniku. Dzieci opowiadały, co dzieje się na ilustarcji oraz z chęcia opowiadały, co znajduje się w ich własnych pokojach. Zadawaliśmy sobie wspólnie pytania odnośnie przydatności poszczególnych sprzętów np. do czego służy szafa, komoda, łóżko, lampka, budzik? Co Maja podkłada pod głowę, czym się przykrywa. Analizowaliśmy poszczególne czynności Mai.

Po przerwie śniadaniowej wprowadziliśmy literę Kk na przykładzie wyrazów kot, krokodyl, kwiat, kapcie, kanapa. Każdy miał za zadnie wybrać jeden wyraz i wyjaśnić znaczenie koleżankom i kolegom  Wyszukiwaliśmy dookoła nas wyrazów rozpoczynających się na literę K. Dzieliliśmy te wyrazy na sylaby oraz układaliśmy z nimi śmieszne zdania. Wykonaliśmy ćwiczenia w naszym podręczniku.

W związku z konkursem ogłoszonym w naszej szkole wraz z koleżankami i kolegami z klasy 0b obejrzeliśmy dwa krótkie filmy pt "Krecik i Panda"

W ramach promocji akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom rozpoczęliśmy czytanie książki na podstawie filmu Disneya "Auta" w tłumaczeniu pani Piwowarczyk, którą będziemy kontynuować na następnych zajęciach. W trakcie słuchania kolorowaliśmy naszego krecika. Kolorowanki są dobrym sposobem na ćwiczenie ręki i dlatego stanowią świetne przygotowanie do nauki pisania.

 

                                                                

Praca domowa :

  1. Proszę o uzupełnienie ćwiczeń, które dzieci nie zdążyły wykonać w klasie.
  2. Zadanie domowe str 18 i 19.

 

Pozdrawiam serdecznie

Andżelika Wesołowska

Uprzejmie informujemy, ze Fonthill Primary School bedzie zamknięta w sobotę 3/03 z powodów BHP (opadów śniegu).

Nie mamy możliwości, by otworzyć budynek, wiec pozostaje nam tylko decyzja o odwołaniu zajęć w te sobotę 3/03/2018.

 

Witam bardzo serdecznie,

 

Przypominam, iż od soboty 24 lutego pracujemy z podręcznikem nr II.

 

Temat sobotnich zajęć : Stosunki przestrzenne - wewnątrz i zewnątrz oraz podsumowanie materiału z poprzedniego pólrocza.

 

Zajęcia tradycyjnie rozpoczęliśmy od powtórki materiału z poprzednich zajęć,a było to nie lada wyzwanie ze względu na przerwę. Na wyróżnienie zasługują tu Hugo i Maja M, ogromne brawa !!!

Następnie poznaliśmy ostatnie przewidziane na ten rok nazewnictwo dotyczące stosunków przestrzennych -  wewnatrz i na zewnatrz. Utrwalaliśmy je na podstawie podręcznika jak i podczas wspólnej zabawy.

                                              

Powtórzyliśmy nazewnictwo stosunków przestrzennych poznanych na poprzednich lekcjach: na, nad pod, obok, z przodu, z tyłu, bokiem, przodem, na podstawie podręcznika i wspólnych pomysłów. Powtórzyliśmy i utrwaliliśmy poznane kolory oraz figury geometryczne.

Po przerwie śniadaniowej i zabawach na boisku szkolnym wykonaliśmy ćwiczenia w podręcznikiu od strony 4 do strony 10. Powtórzyliśmy również dotąd poznane samogłoski i spółgłoski. Układaliśmy wyrazy z poznanymi literami i budowaliśmy z nimi zdania. Była to dla nas bardzo pracowita sobota.

Zadanie domowe :

1. Proszę o uzupełnienie ćwiczeń, które dzieci nie zdążyły wykonać w klasie

2. Zadanie domowe strona 11.

 

Do zobaczenia w przyszłą sobotę

Andżelika Wesołowska

 

Witam bardzo serdecznie,

 

Temat sobotnich zajęć :  " Stosunki przestrzenne ( bokiem, przodem tyłem do siebie) - oraz litera Ss "

 

Na następne zajęcia, które odbędą się 24 lutego, proszę zaopatrzyć dzieci w podręcznik nr II.

 

Zajęcia rozpoczęliśmy od powtórki materiału z poprzedniej lekcji. Powtórzyliśmy słownictwo związane z nazwami zabawek, cechami zabawek i czynnościami związanymi z zabawą. Według umowy dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione zabawki i chętnie o nich opowiadały.

Następnie przeszliśmy do tematu głównego dotyczącego stosunków przestrzennych (przodem, bokiem i tyłem do siebie), a następnie wprowadziliśmy literę Ss. Wyszukiwaliśmy wokół nas wyrazów rozpoczynających się na literę S i układaliśmy z nimi zdania. Wykonaliśmy ćwiczenia w naszym podręczniku od strony 92 do strony 97. 

Zadanie domowe:

1. Proszę o uzupełnienie ćwiczeń, które dzieci nie zdążyły wykonać w klasie

2. Zadanie domowe strona 98 i 99.